كراتين ناخن

share
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
creatine-nail


كراتين يك نوع پروتئين براي مو وناخن و پوست هست كراتين حيواني كه از پوست حيوانات سخت پوست مثل خرچنگ،لاك پشت،حلزون،پوسته بيروني ميگو تشكيل شده است.
ضعیف و شکننده بودن ناخن ها یکی از مشکلات بسیار رایجی است که بیشتر افراد با آن مواجه هستند. زیبایی ناخن ها و استحکام ان ها می تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن دست ها داشته باشد. اگر شما نیز با مشکل شکننده بودن ناخن مواجه هستید می توانید از روش کراتین درمانی برای تقویت ناخن هایتان استفاده کنید.

کراتین چیست و چه تاثیری در استحکام ناخن دارد؟

کراتین یکی از پروتئین ها بسیار محکم در ساختار پوست، مو و ناخن هاست. کراتین یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده لایه بیرونی پوست بوده و همچنین یکی از ساختارهای کلیدی مو و ناخن هاست. علاوه بر این سم، شاخ و دندان حیوانات نیز از کراتین ساخته شده است.

ضعیف شدن ناخن ها در اثر افزایش سن و یا آسیب های محیطی امری کاملا رایج و طبیعی است. ضعیف شدن ناخن ها به هر علتی که باشد سبب کاهش مواد معدنی در ساختار ناخن ها شده و نیاز به کراتین را افزایش می دهد. اگر کراتین مورد نیاز برای تقویت ناخن به طور طبیعی در بدن فراهم نشود ناخن ها به تدریج ضعیف و شکننده خواهند شد.

چگونه می تواندکراتین مورد نیاز ناخن ها را تامین کرد؟


استفاده از مکمل های ویتامین مانند بیوتین می تواند نقش بسیار موثری در تقویت ناخن های ضعیف شده داشته باشد. علاوه بر این ترکیباتی که حاوی اسیدآمینه، ویتامین C و E هستند نیز می توانند در این زمینه بسیار موثر باشند. اگر تمام این مکمل های ضروری را بتوان از مواد طبیعی دریافت کرد بعد از گذشت مدت کوتاهی ناخن ها به تدریج محکم و قوی خواهند شد. اما در غیر این صورت می توان از روش های درمانی جدید مانند کراتین درمانی برای ناخن های شکننده و ضعیف استفاده کرد.

روش کراتین درمانی برای تقویت ناخن های شکننده

همانطور که در بالا اشاره شد عوامل مختلفی مانند افزایش سن، آسیب های محیطی، کاشت ناخن، مواد شیمایی و … باعث آسیب دیدن و شکننده شدن ناخن ها خواهند شد. محلول کراتین ناخن با نام CND’s RescueRXx Daily Keratin Treatment یک درمان موثر و جدید برای این منظور است که می توان از آن استفاده کرد.

این محلول حاوی مقادیر زیادی پروتئین بوده و می تواند کراتین مورد نیاز ناخن ها را تامین کرده و از این طریق در تقویت ناخن ها موثر است. علاوه بر این در فرمول محلول کراتین ناخن از مواد دیگری مانند روغن جوجوبا و روغن بادام شیرین که دارای خاصیت تقویت کنندگی برای ناخن هستند نیز استفاده شده است.

روش استفاده از محصول کراتین ناخن


ابتدا ناخن ها را شسته و خشک می کنیم.توجه داشته باشید ناخن ها باید عاری از هرگونه لاک و پوشش دهنده ای باشد.
با بافر روی ناخن ها را بکشید تا کمی خش ایجاد شود و سپس محلول کراتین ناخن را یک لایه به صورت لاک روی صدف ناخن زده و بعد از 3 الی 5 دقیقه کراتین کاملا جذب ناخن شده و حتی می توانید دستها را بشویید این روند را تا دو هفته ادامه می دهید و بعد از این مدت تا یک ماه می توانید هفته ای 3 الی 4 روز از محصول کراتین ناخن استفاده کنیم و پس از اتمام دوران کراتین درمانی ناخن ها هر هفته یا هر دو هفته می توانید یکبار از این محصول استفاده کنید که برای قسمت هایی از ناخن تازه رشد کرده اند نیز عمل پروتیین رسانی انجام شده باشد.

نظر دهید

پاسخ دهید

فهرست مطالب